Ještě štěstí, že Tchajwanci jsou schopnější než polomrtvý modrý obr. Jinak bychom byli i nadále rukojmími těch usměvavých a 100% čestných manažerů, kteří v tom umějí chodit :-).
Odpovědět0 0
A kam jako chtějí dojít ? Sami říkali že 1nm je hraniční, co pak?
Odpovědět0 1
Píšete to správně. 3D procesory. Intel tomu říká 3D stacked Foveros packaging technology.
Odpovědět0 1
Copak? Kdysi omezili velikost db stringu pro nazev procesu a teď zjistili že se další + už nevejde? :-D
Teď vážně, zajímavé, uvidíme s čím příjdou.
Odpovědět0 0
takže se v roce 2026 budeme moci těšit na několikrát odložený proces 2022... :-)
Odpovědět5 0
To, že mnohé procesy nejsou až tak srovnatelné se ví. Dokud Intelu vyhovovalo srovnání čísel, tak se chlubil. Teď mu to nevyhovuje, tak to prostě musí změnit.
Odpovědět11 0
Dokud mu vyhovovalo srovnání čísel? Pokud vím, tak to bylo vždy přesně naopak. Intel svá čísla uváděl i v minulosti velmi konzervativně a chlubil se spíše tím, že třeba u 45nm procesu přišel s high-k + metal gate transistors, u 22nm s FinFET, prostě chlubil se spíše těmi novými technologiemi, než číslem procesu.
Problém bude spíše jinde a to v odlišení dvou či více "stejněnanometrových" procesů. Pokud chce nabízet své výrobní kapacity, nemůže říkat všem stejně, ale musí mít nějaký způsob, jak je jednoduše odlišit.
Odpovědět0 1
A to jak Intel už dekády honí gigahertze nevnímáte? Nepamatujete jak muselo amd začít označovat proceosry, protože mělo nižší frekvenci (ale lepší ipc) a intel to furt rozmazával?
To až teď poslední dobou, kdy se to nehodí do krámu vynechává čísla jako počty jader, vláken, spotřeba, nanomentry atd a soustředí se na "zážitek" z procesoru :D
// ale jako jo, chápu v čem je problém, ale kdyby neslíbili 10 už před lety, nebylo by k vysvětlování, proč jsou furt na nějakém vyšším ++++ procesu
Odpovědět4 0
AMD "muselo" začít označovat procesory jinak? A ještě to vyčtete Intelu? Nebylo to spíš tak, že AMD nemělo dost odvahy na to, aby dokázalo svým zákazníkům říci pravdu? Že už v dobách Pentií srabácky začali označovat své čipy PR ratingem, který měl vyjadřovat srovnatelnou rychlost Pentií? Jen tedy, že nějak opomněli poznamenat, že ta rychlost byla srovnatelná jen v integer výpočtech a v floating point operacích si ani neškrtli?
Nevyrukovalo AMD před 10 lety s Bulldozerem, kde se oháněli počtem jader (fakevým počtem jader) i frekvencí? A zase za to mohl Intel?
Neohání se dneska zdejší fanatici neustále 7nm výrobním procesem a netváří se, jakože je to konkurenční výhoda, kterou si AMD něčím zasloužilo?
Ať se na to dívám z kterékoli stránky, i z kreréhokoli času, s čísly tu machruje a manipuluje spíše AMD, než Intel.
Odpovědět0 9
Kdyz tady tak statecne busite do marketingu AMD, co takhle pravdepodobne nejvetsi faux pas Intelu pri uvadeni nove generace CPU ala "i9" 11900k?
Odpovědět2 0
Jen rychlá reakce na manipulace čísel (ne nepatřím do žádného fanclubu tzn ani AMD ani Intel) ... Za posledních pár let je tu jasná 1 na trhu manipulací čísel a to je Intel s jeho PR týmem snů, kdy jekékoli srovnávání z jejich strany je nakonec rozcupováno veřejností jako nekonzistentní neřkuli vylhané ;)
Odpovědět4 0